Ana Sayfa > Genel, Şehir Sohbet > Artvin Sohbet

Artvin Sohbet

Artvin Sohbet www.laklak.org olarak Artvin Sohbet ve Artvin ili için kısa bir tanıtımı yapalım diyoruz.. artvin, ili ikiye bölen çoruh nehri, dik yamaçlı uzun vadileri, 3900 metreye kadar yükselen birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, balta girmemiş doğal ormanları, yüksek dağların doruklarında krater gölleri, karagülleri, yeşil yaylaları, fauna ve flora zenginliği, tarihi kilise, kale ve kemer köprüleri, geleneksel mimarisi ve festivalleri ile çeşitli turizm değerlerini içinde barındıran otantik bir turizm beldesidir.

kaçkar ve karçal dağlarında yapılan dağ tırmanışları, bölgenin değişik yörelerinde doğal güzellikler içinde bulunan trekking parkurlarında yapılan doğa yürüyüşleri, çoruh nehri ve barhal çayında yapılmakta olan rafting, katamaran ve kano gibi akarsu sporları artvin’in turizm çeşitliliğini zenginleştirmektedir. 4 ncü dünya akarsu sporları şampiyonası 1993 yılında çoruh nehrinde yapılmıştır. derler ki, artvin’in şoförlerinin hayatlarında bir tek hata yapma şansı vardır. ikinci hataları olmaz, olamaz zaten… bir yanı dağ bir yanı deli çoruh yollarında giderken hata yapılırsa eğer, kimler kimler affetse çoruh affetmezmiş. bu sebepten olmalı emniyet kemeri takmanın resmi genelge ile yasaklandığı rivayet edilir. uçuyorsun çoruh’a doğru, emniyet kemerini açmaya çalışmak zaman kaybı o anda. mecbursun iyi şoför olmaya artvin’de. bir de yine mecbursun iyi insan olmaya artvin’de. çünkü dağlar, çünkü doğa, çünkü sular derin bir bakış açısı katar insana. çünkü yaşamak sıradan bir olay değildir artvin’de, baş eğdiğin kadar doğaya, hükmetmelisin de… (biraz daha yazarsam ilk fırsatta atlayıp gitmem gerekecek) bir özlemdir artvin şimdi. varılmak istenen, görülmek istenen. doğu karadeniz dağları üzerinde, çoruh vadisi’nin yamacına kurulu bir kent artvin. tarihi ancak ortaçağa kadar takip edilebiliyor. bugün merkez nüfusu yaklaşık 25 bin civarında. olağanüstü bir doğal çevre içindeki kent, unesco tarafından kabul edilen biyosfer rezerv alanlarına sahip türkiye’deki tek ildir.

dünyada şu ana kadar 102 ülkeden 482 site, unesco’nun “biyosfer rezervi koruma alanı” içinde bulunuyor.” (atlas, mayıs 2018)

koruma alanının adı, maçahel/ camili köyü’dür. Artvin Sohbet odaları olarak kısaca dislere Artvini anlatmaya çalıştım. www.laklak.org www.sohbetelit.net hepinizi bekliyoruz arkadaşlar. Saygılar laklak.org ailesi.

Bir önceki yazımız olan Radyo Dj Alımı başlıklı makalemizde Chat, Chat Odaları ve Radyo Dj Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Laklak.ORG – Chat Sohbet Odaları Mobil Sohbet Sitesi Artvin Sohbet